Aktualności

Święto Muzyki Dętej w Oberschleißheim k/Monachium

 

Co to był za koncert!

To niewątpliwie kamień milowy w historii naszej orkiestry- powstaliśmy nieco ponad rok temu, a już przypadł nam w udziale zaszczyt reprezentowania Powiatu Wielickiego na corocznym Święcie Muzyki Dętej w Monachium. Były gromkie brawa, owacje i bisy, a po koncercie wiele ciepłych słów i wspaniała biesiada w niemieckim stylu.

Przygotowania obejmowały pracę nad nowym, ambitnym repertuarem- zaprezentowaliśmy kilkanaście nowych utworów, w tym marsze, walce, pieśni ludowe i muzykę rozrywkową. Orkiestra, występująca w nowych, specjalnie na tę okazję szytych garniturach koncertowych, prezentowała się wyśmienicie. Oklaskiwało nas kilkaset osób, a nasz występ był najdłuższy spośród sześciu zaproszonych zespołów.

Wraz z nami na scenie wystąpił wicestarosta Henryk Gawor, który zagrał na nowiutkich czynelach marszowych (inaczej zwanych talerzami marszowymi). Za udany występ pan starosta otrzymał od nas tytuł „Honorowego Czynelisty”.

Na scenie towarzyszył nam również sołtys Koźmic Wielkich Kazimierz Windak pełniąc w galowym mundurze górniczym rolę chorążego oraz mama jednego z młodszych muzyków, Pani Joanna Tomczykiewicz, której przypadła w udziale prezentacja emblematu Orkiestry Koźmice powiązanego z symbolami wielickimi oraz polską flagą.

 

 

Niewątpliwie nasz pobyt i występ podczas Dni Muzyki Dętej w powiecie monachijskim był dla Orkiestry Koźmice wielkim wydarzeniem. Święto Muzyki Dętej w Obersschlisseheim koło Monachium, które w tym roku odbywało się w dniach 9-13.05., co roku przyciąga miłośników muzyki i imprezy w iście bawarskim stylu. Liczymy, że będzie to pierwszy krok ku międzynarodowej karierze naszej koźmickiej orkiestry.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *