Aktualności

XXI Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych – Więcławice 2019

Kolejny konkurs w naszej wciąż jeszcze krótkiej karierze. Konkurs tyleż interesujący co dla nas wybitnie emocjonujący. 

W tym konkursie bierze udział wiele różnych kategorii orkiestr i zespołów. Jest czego słuchać, ale jest też z kim konkurować. Kiedy czekaliśmy na swoją kolej i słuchaliśmy konkurencji, czuliśmy jak powoli opada w nas wola walki. W pewnym momencie gdzieś za naszymi plecami zaczęła nawet dumnie krążyć kudłata i zadowolona z siebie Panika. Przy naszym jakby nie było małym doświadczeniu w tematyce konkursów świadomość poziomu innych zespołów nie pozostawiała wiele nadziei. Potraktowaliśmy więc konkurs jako nowe doświadczenie naszej orkiestry, które może w przyszłości nam pomoże. 

Zagraliśmy – nie bez trudności – jednak po wejściu na scenę zobaczyliśmy jak gdzieś za ostatnimi rzędami ławek dla publiczności chowa się gdzieś za drzewami już w cale nie zadowolona Panika. Zagraliśmy. I to jak? 

O tak właśnie!

Oczekiwanie na werdykt to była cicha modlitwa o to, żeby chociaż jedno miłe słowo o nas powiedzieli. Takie w stylu: „No nie przejmujcie się, jesteście młodą orkiestrą. Naprawdę jest całkiem dobrze, a mogło być jeszcze gorzej.” Słowa pocieszenia, które przyniosłyby chociaż ulgę i nadzieję na przyszłość. To co jednak usłyszeliśmy nie spowodowało ulgi. Spowodowało wybuch naszej entuzjastycznej i nieskrywanej radości!

III Miejsce w kategorii skład mały !

Możemy powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy z siebie dumni i zadowoleni z wysiłku, który włożyliśmy w próby. Warto było. Warto i bardzo przyjemnie.

Przy okazji z przyjemnością przedstawiamy naszą orkiestrową maskotkę. Miś, który niedawno zgodził się na zostanie naszą maskotką dumnie zapozował do zdjęcia z nagrodą za owe III miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *